Narzędzia tradera

Kultowa biografia Jesse’ego Livermore’a dostępna już teraz w formie audiobooku nagranego na płycie CD! Obowiązkowa pozycja każdego inwestora i spekulanta. Wspomnienia gracza giełdowego to książka którą warto znać. Jak zarobiłem 2 miliony na giełdzie – kultowa książka i przewodnik po metodach mistrza giełdowego, strategii jego spekulacji podczas wzrostów i spadków.

tradera

Chociaż sam nie łowię ryb, to prawie codziennie wyprowadzam swojego psa nad pobliskie jezioro, które pełne jest wędkarzy. Porównanie giełdy i łowienia ryb narodziło się w mojej głowie całkiem niedawno, pewnego razu spostrzegłem różnicę pomiędzy starymi wędkarzami, a młodzieżą. Młodzież co chwila „rzucała kijkiem”, 5 minut ryba nie bierze, zwija żyłkę i znowu zarzuca.

Komentarz po sesji: kolejne spadki na warszawskim parkiecie. Indeks szerokiego rynku WIG zalicza zniżkę

Kwiecień 2021 przyniósł abonentom opracowanie dotyczące rozliczania się z zysków kapitałowych. W maju opublikowany został raport poświęcony 15 najciekawszym spółkom surowcowych. We wrześniu ukazał się tekst na temat rynku uranu, a w październiku przeanalizowaliśmy problemy dotyczące surowców energetycznych. Abonenci Kopiowania Ruchów Tradera otrzymali w listopadzie 2020 roku jeszcze jeden raport. Dotyczył on spółek rolnych do których byłem wówczas bardzo dobrze nastawiony.

Często zadajemy sobie pytanie, ile zarobię, jak zainwestuje określoną kwotę kapitału na rynku Forex? Pytanie to zazwyczaj związane jest z marzeniami o dostatnim życiu oraz pasywnym czerpaniu korzyści materialnych z zainwestowanych pieniędzy. Rynki Oglądaj Ukraina Standoff Towarzyszy temu wyobrażenie dostatku, szczęścia, wylegiwania się na plaży i popijania drinka w cieniu egzotycznych drzew. Takie rzeczy są jak najbardziej możliwe, ale stanowią nagrodę za wieloletnią cierpliwość i ciężką pracę inwestorów.

  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/digital-world-map-hologram-blue-background-100×100.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/palladium_1.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/alinma_4-100×100.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/close-up-of-bar-graph-with-executives-negotiating-background-100×100.jpg

Inauguracja Kopiowania Ruchów Jak handlować na giełdzie nastąpiła tak naprawdę w kwietniu 2017 roku. Wówczas w trakcie drugiej edycji kursu Inteligentny Inwestor zaprezentowałem swój portfel, a w kolejnych miesiącach zacząłem wysyłać pierwsze maile o moich ruchach na giełdzie. Podsumowując, jeśli zadbaliście o swoją edukację to powinno to przełożyć się na Wasze dobre wyniki na rynkach w długim okresie. Wraz z kolejnymi doświadczeniami, będzie coraz łatwiej. Być może pomoc w postaci naszych analiz i przemyśleń, jest tym czego szukacie.

Narzędzia Tradera – platforma cTrader

Trading na telefonie jest ostatnią możliwą opcją jeśli już naprawdę nie da się inaczej. Gra długoterminowa Charakteryzuje się m.in. Tym, że mniej czasu spędzamy przed ekranem komputera niż gracze zajmujący się np. Skalpingiem, a przynajmniej tak powinno być.

Pisząc pierwszą część “giełdowych przemyśleń” przelałem parę swoich myśli na stronę, zastanawiając się nad otoczeniem inwestycyjnym, które mnie otaczało przez wiele lat. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie otoczenie niejednokrotnie posiada silny wpływ na to w jaki sposób inwestor będzie kształcić się w danej materii i często nie mamy na to doraźnego wpływu. Wpływ jednak mamy na to w jakim otoczeniu obcujemy, a co za tym idzie jakie niesie to za sobą konsekwencje. Właśnie z tego powodu często osoby doświadczone, które…

“Dni, w których zatrzymała się ziemia”- wspomnienia tradera cz.1

Może to być, w zależności od naszej tolerancji do ryzyka, utrata 50 czy… Dzisiaj powstał nowy dział poświęcony systemowi inwestycyjnemu, który pozwała zarabiać i czerpać korzyści z inwestowania nie poświęcając na to więcej niż godzinę dziennie. Jego celem jest pokazanie inwestorom jak można skutecznie zarządzać kapitałem pracując na etacie. Autorem systemu inwestycyjnego jest Sebastian Job, niezależny trader, posiadający ponad 10 lat doświadczenia w spekulacji oraz autor e-booka „Skuteczny daytrading…”. Życzymy mu równie udanych trade’ów zgodnie z strategią Carry Trade. Podsumowanie 2014 roku z systemem inwestycyjnym CARRY TRADE Na początek przedstawiamy na czym polega strategia.

Dokładnie 24 czerwca odbył się webinar organizacyjny na którym odpowiedziałem na wszystkie pytania związane z Kopiowaniem Ruchów Tradera. Na początku 2022 roku wyszedłem z kolejną inicjatywą. Kilka dni po wybuchu wojny na Ukrainie zorganizowałem sesję pytań-odpowiedzi z Jackiem Bartosiakiem. Zainteresowanie było ogromne, spłynęło ponad 150 pytań.

tradera

Kolejna pozycja Van Tharpa na rynku wydawniczym, i kolejna bardzo dobra książka ukazująca zachowanie jednostki podczas inwestowania. Nacisk kładziony jest przez autora głównie na zarządzanie pozycją. Z punktu widzenia Hartowane Brexit nadzieje przeciągnij europejskie zapasy na czerwono wydaje się, że to głównie zarządzanie pozycją jest najistotniejszym elementem w całej strategii.

MACD Double Screen – przydatne narzędzia

Występują one dość powszechnie i dotykają w szczególności początkujących traderów. Dzieje się tak głównie dlatego, że brakuje im świadomości ich istnienia, a także samoświadomości podczas podejmowania decyzji transakcyjnych. Są one niczym innym jak zniekształceniem w sposobie postrzegania rzeczywistości.

Domyślam się, że takich osób będzie coraz więcej – będą to tysiące Polaków, których inflacja zmusi do wyciągnięcia pieniędzy z banku. Jak się później okazało, ostrzeżenie nr 2 z naszej strony pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak indeks S&P 500 (kluczowy dla giełdy w USA) zaliczył szczyt. Jak się później okazało, indeks Nasdaq dający ekspozycję na spółki technologiczne, zanotował szczyt… 26 listopada 2021 roku, czyli dokładnie w dniu publikacji naszego ostrzeżenia. Treść udostępniana na licencji GNU licencja wolnej dokumentacji 1.3 lub nowsza, jeśli nie podano inaczej. Dodatkowo, w takich grupach jest wiele oczu obserwujących rynek. Ktoś może zaproponować innym ciekawą sytuację, która pomoże im zarobić pieniądze.

W tym odcinku przybliżam zestaw narzędzi i usług, z których korzystam do tradingu na własny rachunek, kładąc specjalny nacisk na automatyzacje handlu. Wyjaśniam dlaczego akurat wybrałem taki a nie … Jeśli chodzi o mnie, posiadam 3 lub 4 główne strategie tradingowe, czy też sygnały wejścia z których korzystam. Można to uznać za niefizyczne narzędzie, gdyż wszystko znajduje się w mojej głowie, jednak jest to niemniej ważne niż jakiekolwiek z namacalnych narzędzi, które omawialiśmy wcześniej.

Próbowałem z różnymi ustawieniami, ale zazwyczaj trend jest najpierw widoczny na wykresach cen, a dopiero potem na indeksach. Gdy mamy do czynienia z trendem na interwale dziennym to indeksy mogą odpowiedzieć na pytanie, czy trend ten zamieni się w trend większy np. Taka gra ma kilka zalet, do których należy przede wszystkim pozbycie się częstych danych makroekonomicznych, a także uniknięcie wpływu zbyt częstych wypowiedzi ekonomistów np. Właściwie to tytuł powinien brzmieć „Trading długoterminowy jak wędkarstwo”.

Często chcą otwierać pozycje z 10 lub 20 różnych setupów na wykresach, na których dodatkowo nałożone są różne wskaźniki, oglądają każdy możliwy interwał czasu dostępny na platformie na 30 różnych rynkach. Mówiąc w skrócie, jest to całkowicie nieefektywne. Nowi traderzy na ogół przychodzą na rynki z dobrymi intencjami, ale zaczynają od zbyt wielu rzeczy naraz, co powoduje nadmierne i przesadne analizowanie zbyt wielu zmiennych, zakłopotanie i często frustrację. Artykuł pochodzi ze strony Nial Fuller – Learn To Trade Price Action Wspominałem (w poprzedniej części tego artykułu), że główną przeszkodą w zarabianiu w tradingu są typowe ludzkie błędy, a nie używana metoda.

Konkurenci z rynku prasowego, typu Bauer, Springer lub PolskaPresse sa daleko w tyle. Nie widać praktycznie żadnych, aktywnych posunięć w dziedzinie Internetu. Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com – możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.